Pitäisiköhän olla privaatimpi?
Haa, saimpas tehtyä tuon 2h kouluhomman: Runoraadin analyysista toinen raportti. Vielä muutama tarvitaan ennen lopullista, joka esitellään tiistaina. Olen aika tyytyväinen, koska vaikka tässä on nyt kaikkea menossa, niin silti saa hoidettua pakolliset. Jee! Tosin ehkä hieman turhan myöhäseksi tämä meni, mutta kun päivällä oli tärkeämpää ja mielenkiintosempaa tekemistä. Tein vasta sitten, kun oli ihan pakko. Tai no myönnettäköön, että odotin myös ircin hiljenemistä.
Vaan kappasta kun ei väsytä. Heräsin kuitenki jo kello 11-12, joten miten vieläkin voi olla virkeä? Ei ole reilua tämä ei! Aamulla olisi taas tuplaheräämiset (pitää tehdä jotain juttuja välissä) ja sitten mennä koululle tekemään äikän hommia ja syömään parin kaverin kanssa ja puuh (Miksihän kirjoitin “puuh”? Ihan kuin tässä olisi jotenkin erityisen paljon tekemistä. Ei ole!), niin ja iltapäivällä töitäkin pitkästä aikaa.
Haluaisinkohan pitää jotain vähän privaatimpaa päiväkirjaa? Ei tänne oikeesti uskalla paljoa avautua. Miettinyt, että esimerkiksi salasanasuojaisi. Tähän asti ei ainakaan ole ollut ongelmia avoimuudesta, mutta haluanko odottaa sitä ensimmäistä virhettä? Mutta kun avoimuus ja rehellisyys!